Відбувся благодійний аукціон мистецьких робіт на підтримку дітей з АТО

26 травня 2015 року відбувся благодійний аукціон мистецьких робіт.

Відбувся благодійний аукціон мистецьких робіт на підтримку дітей з АТО 26 травня у Торгово-промисловій палаті України відбувся благодійний аукціон художніх робіт на підтримку дітей – переселенців та дітей, чиї батьки знаходяться у зоні бойових дій на Сході країни.

Організатором аукціону виступив благодійний фонд «Національне відродження» спільно з Торгово-промисловою палатою України та Європейським офісом.

Компанія Huawei та група компаній «ЛІГА» у рамках своїх соціальних ініціатив, пов’язаних з допомогою дітям, які опинилися у важкій життєвій ситуації, виступили офіційними партнерами аукціону картин. Інформаційну підтримку
забезпечили «Майдан Прес Центр» та «ДНК радіо».

На благодійному аукціоні напередодні Дня захисту дітей було продано роботи кращих українських художників, а також шахове поле з підписом легендарного Гаррі Каспарова. Всього було представлено близько 30 лотів.
Загальна сума, яку вдалось зібрати організаторам вечора – 65 220 гривень.

Благодійники протягом тижня мають перерахувати кошти за придбані на аукціоні картини. Усі гроші будуть витрачені на потреби дитячого табору «Лісова застава», який знаходиться у смт Димер під Києвом. На сьогодні у ньому перебуває 40 малюків з Донецької та Луганської областей, проте після ремонту заклад зможе відчинити двері для понад 100 дітей.

Під час відкритого аукціону було продано 7 картин, а саме: «Гондоли» Олексія Аполлонова, «Ромашки» Ольги Чудиновських, «Червоний захід сонця» Оксани Лупич, «Гусак» Матвія Вайсберга, «Ландшафт» Олександра Кольцова, «Рідні простори. Світанок» Вікторії Лаптєвої та «Будиночок на колесах» Оксани Федько.
За автограф всесвітньо відомого шахіста гості аукціону змагались у так званому скандинавському аукціоні. За його правилами, той, хто кине 50 гривень у скриньку останнім, отримає жаданий лот. Вже за кілька хвилин азартної
боротьби у скриньці опинилось 1350 грн.

Інші художні роботи реалізувались у тихому аукціоні: кожен охочий міг зазначити свій номер та суму, за яку він готовий придбати картину.

Благодійникам припали до душі 7 художніх робіт, серед них: «Літній день» Олександра Андреєва, «Видубицька затока» Юрія Ботнара, «Вулиця Грушевського.

Барикада ім. Лобановського» Олексія Белюсенка, «Натюрморт» Бориса Фірцака, «Молитва монахів» Юлії Павлусь, «Соня» Ірини Єремеєвої та «Літній настрій взимку» Оксани Сорокіної.

Крім того, на благодійному аукціоні кожен охочий міг придбати за символічну суму тарілку або листівку, прикрашену руками малюків з табору. Самі діти також завітали на свято – разом з психологом, який займається реабілітацією постраждалих малюків.

Крім власне торгів, гості змогли насолодитись яскравою програмою вечора: музичними виступами тріо «Екстрим», групи «Аква» та співачки Каті Бойко.
Ведучий Олександр Марк завзято підігрівав публіку жартами і закликами придбати лоти.

Присутнім на аукціоні представили відео презентацію табору «Лісова застава», на потреби якого будуть витрачені гроші. Гості свята долучитись до створення незвичайної картини – разом з художницею Іриною Бендеровською намалювали «Україну мрій». Ця робота, а також картини, які не вдалось реалізувати протягом вечора, будуть виставлені на пост-аукціоні. Протягом тижня користувачі соціальної мережі Facebook зможуть позмагатись за ці лоти онлайн, на сторінці заходу https://www.facebook.com/events/434187606755860/
Також учасники аукціону випробували долю, взявши участь у розіграші смартфона HUAWEI P7 від партнера благодійного заходу. Щаслива переможниця лотереї під №4 зі словами подяки шляхетно передала свій приз одному з маленьких мешканців «Лісової застави», присутньому на аукціоні.
– Ми щиро впевнені у тому, що благодійність, допомога ближнім поступово переросте у звичку чи навіть українську національну традицію, і люди будуть уважнішими до проблем одне одного, – переконана Інна Москаленко, президент фонду «Національне відродження», організатор мистецького заходу. Вона висловила надію, що придбані картини допоможуть здійснити мрії маленьких українців і зроблять їх щасливішими.